Okres wakacyjny 2021 r. Wyróżniony

Od 5 lipca do 24 września 2021 r.

Biblioteka Główna WAT

czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00

Wyznaczone przestrzenie biblioteczne, sala katalogowa, kawiarenka są dostępne, z zachowaniem rygorów sanitarnych.

Przypominamy o obowiązku terminowego zwrotu wypożyczonych książek. Za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych naliczane są, opłaty zgodnie Regulaminem. Prosimy o prolongowanie wypożyczeń przed terminem zwrotu lub zwrot materiałów bibliotecznych przez elektroniczną wrzutnię książek, czynną 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu lub przesyłką pocztową lub kurierską na adres: Biblioteka Główna WAT, ul. gen. S. Kaliskiego 19, z dopiskiem zwrot książek.

Zamówione książki można odebrać z zewnętrznego książkomatu czynnego 24/7 lub w Wypożyczalni Akademickiej.

Użytkownicy, którzy po raz pierwszy korzystają z Biblioteki, przed zamówieniem książek do książkomatu, proszeni są o wcześniejszą aktywację ELS, ELD lub przepustki pracownika WAT w Wypożyczalni Akademickiej (pokój 117) – szczegółowe informacje.

W celu zachowania bezpieczeństwa epidemicznego przebywając w budynku Biblioteki Głównej WAT należy zastosować się do widocznych poleceń i informacji.

Zasady funkcjonowania, z zachowaniem rygoru sanitarnego:

·   obowiązkowa osłona nosa i ust – maseczka zalecana przez Ministerstwo Zdrowia,

·   obowiązkowy pomiar temperatury ciała;

·   obowiązkowa dezynfekcja rąk przy wejściu do Biblioteki;

·   w Wypożyczalni Akademickiej jednorazowo mogą przebywać maksymalnie 3 osoby;

·   w czytelniach jednorazowo w każdej z sal korzystać może maksymalnie 5 osób, z zachowaniem zalecanego dystansu;

·   książki i czasopisma w czytelniach podaje bibliotekarz. Wykorzystane materiały biblioteczne czytelnik odkłada na wózek biblioteczny;

·   rezerwacja materiałów bibliotecznych jest możliwa wyłącznie drogą elektroniczną;

·  zwrot materiałów bibliotecznych: wyłącznie przez elektroniczną wrzutnię książek, czynną 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu lub przesyłką pocztową lub kurierską na adres: Biblioteka Główna WAT ul. gen. S. Kaliskiego 19;

·  oferujemy Państwu bezpłatne skanowanie fragmentów materiałów znajdujących się w Bibliotece Głównej WAT. Szczegóły na stronie Biblioteki w zakładce Aktualności.

Zachęcamy do korzystania z zasobów online oraz kontaktu z Ośrodkiem Informacji Naukowej i Promocji Biblioteki Głównej WAT: tel. 261 839 396; e mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez usługę Zapytaj bibliotekarza asklib.wat.edu.pl

Na platformie edukacyjnej, w ramach e-learningu, dostępne są prezentacje:

Szkolenie podstawowe dla studentów I roku WAT

E-źródła w Bibliotece Głównej WAT

Filmy instruktażowe

Zasady korzystania z Biblioteki Głównej WAT, w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej, mogą ulec zmianie.

Ostatnio zmieniany środa, 30 czerwca 2021 09:42
Więcej w tej kategorii: « Knovel