Wydrukuj tę stronę

Bezpłatne skanowanie książek

Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz w celu ograniczenia kontaktów bezpośrednich oferujemy Państwu okresowe, bezpłatne skanowanie fragmentów materiałów znajdujących się fizycznie w Bibliotece Głównej WAT. Zamówienia są realizowane według kolejności wpływu, a czas realizacji uzależniony jest od liczby zamówień. Z zeskanowanych materiałów można korzystać w ramach dozwolonego użytku osobistego (art. 23 ust.) oraz dydaktycznego (art. 27 i 27.1). Biblioteka Główna WAT nie ponosi odpowiedzialności za naruszenia prawa autorskiego przez osobę składającą zamówienie.

Usługa jest skierowana wyłącznie do:

  Studentów oraz doktorantów WAT zamieszkałych poza terenem m. st. Warszawy (na podstawie miejsca zamieszkania podanego przez Czytelnika w systemie Aleph),

            Pracowników WAT w ramach dozwolonego użytku dydaktycznego (art. 27 i 27.1 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r.).

Nie wykonujemy kopii całych książek! Jednorazowo można złożyć zamówienie wyłącznie na jeden fragment z danej książki lub czasopisma. W szczególnych przypadkach decyzję o wykonaniu usługi podejmie Dyrektor Biblioteki Głównej WAT.

 Przesłanie zamówienia:

 Zamówienia należy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., z uwzględnieniem następujących informacji:

  • imię, nazwisko osoby składającej zamówienie,
  • wydział WAT,
  • status: pracownik/student/doktorant,
  • dokładne dane bibliograficzne zamawianego fragmentu (imię i nazwisko autora, tytuł, sygnaturę oraz inne dane niezbędne do zidentyfikowania książek i artykułów z czasopism a także numery stron lub tytuły rozdziałów).

Uwaga!

Biblioteka ma prawo odmówić wykonania skanów materiałów.

Ostatnio zmieniany środa, 22 września 2021 06:46