logo WAT
logo BGWAT
 
Wednesday, 29 September 2021 13:25

Usługi w Bibliotece Głównej WAT

Published in Galerie z wydarzeń

W dniach 23-24 września 2021 r. odbył się ogólnopolski Zjazd Konferencji Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich, którego organizatorem w tym roku była Biblioteka Główna Wojskowej Akademii Technicznej, przy współpracy Biblioteki Akademii Pedagogiki Specjalnej. Konferencja jest organizacją reprezentującą polskie biblioteki akademickie, której celem jest m.in.: wspieranie, rozwijanie, udoskonalanie i promowanie bibliotek szkół wyższych dla dobra publicznego i korzyści społecznej. Wydarzenie to stanowi niezwykle cenną i inspirującą do działania inicjatywę we współpracy z bibliotekami uniwersyteckimi i akademickimi. Wydarzenie uświetnił koncert na żywo. Uczestnicy konferencji wysłuchali standardów muzyki filmowej w wykonaniu kwartetu smyczkowego Con le Corde.

Published in Galerie z wydarzeń

W czwartek 12 sierpnia 2021 r. z okazji Święta Wojska Polskiego w sali kinowej Klubu WAT odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem władz Akademii oraz wydziałów akademickich. Rektor-komendant WAT płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak wręczył akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz medale i wyróżnienia żołnierzom i pracownikom Wojskowej Akademii Technicznej. W gronie wyróżnionych znaleźli się również pracownicy Biblioteki Głównej WAT.

Published in Galerie z wydarzeń

Wystawa na planszach i w gablotach prezentuje początki szkolnictwa wojskowego oraz historię powstania Akademii. Na 12 planszach zaprezentowano wydarzenia, które na stałe wpisały się w historię Akademii, mi.in. takie jak powołanie grupy organizacyjnej przyszłej uczelni na czele z gen. bryg. inż. Florianem Grabczyńskim, utworzenie WAT, a także przyjęcie po praz pierwszy czternastu dziewcząt na studia stacjonarne. Na pozostałych planszach przedstawiono rektorów WAT, misje i cele uczelni, insygnia WAT, a także czasopisma wydawane przez uczelnię.

Published in Wystawy

Wystawa w sali katalogowej przedstawia sylwetkę Sylwestra Kaliskiego, komendanta WAT w latach 1967-1974. Autora ponad 550 prac naukowych. Czterokrotnego laureata nagród państwowych I stopnia. Swoją osobowością, talentem i pracowitością wpłynął na pozytywny wizerunek Wojskowej Akademii Technicznej.

Published in Wystawy

3 marca 2009 roku decyzją Ministra Obrony Narodowej ustanowiono doroczne Święto Wojskowej Akademii Technicznej, które przypada w dniu 29 listopada. Na fotografiach zaprezentowano wydarzenia nocy listopadowej zrekonstruowane przez Oddział Historyczny Wojskowej Akademii Technicznej.

Published in Wystawy
Wednesday, 01 September 2021 22:42

70 lat Wojskowej Akademii Technicznej: Wydziały

Wystawa, w zarysie, prezentuje osiem Wydziałów Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Na 40 planszach przedstawiono powstanie, strukturę oraz wybrane osiągnięcia poszczególnych Wydziałów.

Published in Wystawy
facebook Instagram Instagram blog NUKAT bibliowawa
film 360 STOPNI
Logo KDBASP