logo WAT
logo BGWAT
 
czwartek, 08 grudnia 2022 17:57

Mikołajkowe spotkanie autorskie

6 grudnia w Bibliotece odbyło się mikołajkowe spotkanie autorskie z Dagmarą Andryką - pisarką, scenarzystką i autorką powieści. Spotkanie skoncentrowało się wokół tetralogii "Anna Maria Kier". Na gości czekała miła niespodzianka od autorki.

W dniu 28 listopada w ramach trwającego Tygodnia Zasobów Elektronicznych odbyło się zorganizowane przez Bibliotekę Główną WAT oraz firmę Elsevier szkolenie „Tworzenia i edycji profilu autorskiego w bazie Scopus oraz Topic Pages dostępnych na platformie ScienceDirect”. Szkolenie było przeznaczone dla pracowników naukowych WAT, poprowadziła je Kamila Kokot-Kanikuła, bibliotekarz oraz trenerka Elseviera. Na zajęciach omówione zostały zasady tworzenia profilu autorskiego w bazie Scopus, możliwości wprowadzenia zmian oraz demonstracja online. Druga część dotyczyła możliwości wyszukiwania i wykorzystania funkcji Topic Pages w bazie ScienceDirect.

W dniach 13-14 września nasi bibliotekarze uczestniczyli w Konferencji Naukowej pt. "Biblioteka Naukowa w Świecie Cyfrowym i Analogowym". Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania Biblioteki Głównej Politechniki Świętokrzyskiej. Dwudniowa konferencja odbyła się w urokliwym otoczeniu Parku Krajobrazowego Gór Świętokrzyskich.

wtorek, 20 września 2022 19:30

14. Forum Młodych Bibliotekarzy

W dniach 8-9 września nasi bibliotekarze uczestniczyli w 14 Forum Młodych Bibliotekarzy, które odbyły się na Śląsku pod hasłem "Biblioteka w sercu". Pierwszy dzień prelekcji zaplanowano w Zabrzu w Sztolni królowej Luizy. Dzień zakończył panel dyskusyjny B jak Biblioteka oraz uroczysta kolacja w Kopalni Guido.

Drugi dzień 14 FMB rozpoczął się w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Po części wykładowej bibliotekarze mieli okazję zwiedzić Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką (CINIBA).

piątek, 01 lipca 2022 06:32

Wyjazd Studyjny Bibliotekarzy 2022

28 czerwca w ramach wymiany doświadczeń bibliotekarze Biblioteki Głównej WAT odwiedzili Bibliotekę Główną Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Gospodarze zapoznali nas ze specyfiką pracy poszczególnych działów biblioteki oraz przygotowali prezentację nt. nowoczesnych udogodnieniach dla Użytkowników BG UP oraz nowo wdrożonych systemów informatycznych w bibliotece i na uczelni.
Po niezwykle ciekawej i miłej wizycie w BG UP udaliśmy się na Zamek Lubelski, na wystawę ph. "Tamara Łempicka. Kobieta w podróży".
środa, 01 czerwca 2022 14:38

Spotkanie autorskie

31 maja w Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa z pułkownikiem Grzegorzem Kaliciakiem, autorem książek z serii „Linie Frontu”. Spotkanie poprowadziła Małgorzata Schwarzgruber, dziennikarka „Polski Zbrojnej”.

poniedziałek, 23 maja 2022 12:58

Piknik BG WAT

17 maja 2022 r. po raz pierwszy odbył się piknik zorganizowany przez Bibliotekę Główną WAT z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek. Piknik przeznaczony był dla pracowników Biblioteki i zaproszonych gości z Uczelni.

Dyrektor Biblioteki Głównej WAT Bożena Chlebicka-Abramowicz witając uczestników pikniku podkreśliła, że o sile i roli Biblioteki stanowią przede wszystkim ludzie „Biblioteka to przede wszystkim jej użytkownicy. Bez nich staje się tylko budynkiem, w którym zostały zgromadzone książki. A nam chodzi o to, by nasza Biblioteka żyła. Dlatego cieszę się bardzo, że zechcieli Państwo celebrować z nami święto bibliotek” – mówiła Bożena Chlebicka-Abramowicz dziękując wszystkim pracownikom za codzienną współpracę. „Bez Państwa nasza Biblioteka by nie funkcjonowała.

Na pikniku nie zabrakło wielu atrakcji takich jak : grill, karaoke i fotobudka.

We wtorek 1 marca 2022 r. w sali kinowej Klubu WAT odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podczas uroczystości Rektor-Komendant WAT płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak wręczył odznaczenia i wyróżnienia pracownikom i żołnierzom Akademii. W gronie wyróżnionych znaleźli się również pracownicy Biblioteki Głównej WAT.

Autor zdjęć: Adrian Bojczuk / Mariusz Maciejewski

wtorek, 15 lutego 2022 16:32

Walentynki w BG WAT

Z okazji Walentynek każdy Użytkownik, który 14 lutego wypożyczył książkę otrzymał w prezencie serce z pozytywnym hasłem.

Z dniem 1 lutego 2022 roku obowiązki dyrektora Biblioteki Głównej WAT objęła Pani mgr Bożena Chlebicka-Abramowicz .

Bożena Chlebicka-Abramowicz jest kustoszem dyplomowanym. Ukończyła wyższe studia magisterskie w zakresie filologii polskiej oraz studia podyplomowe z informacji naukowej i bibliotekoznawstwa.

W swoich wystąpieniach Pani dyrektor wielokrotnie podkreślała, że biblioteka naukowa, akademicka, to wsparcie dla Akademii w zakresie edukacji, dydaktyki czy badań naukowych, poprzez wysoką jakość usług, wysokie kompetencje pracowników, widoczność w społeczności uczelnianej oraz budowanie relacji pomiędzy biblioteką a organizacjami studenckimi. Jej mottem są słowa dyrektora Instytutu Książki, Grzegorza Gaudena: Osiągnęliśmy wiele, ale przed nami jeszcze więcej. Biblioteki […] muszą się zmieniać, bibliotekarze muszą się zmieniać, bo społeczeństwo się zmienia i oczekuje coraz więcej.

Gratulujemy i życzymy sukcesów nowej Pani dyrektor!

Strona 1 z 2
facebook Instagram Instagram blog NUKAT bibliowawa
Logo języka migowego