logo WAT
logo BGWAT
 

Konsultacje dla doktorantów WAT

KONSULTACJE DLA DOKTORANTÓW
W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ WAT
w roku akademickim 2020/2021

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju prosimy o kontakt wyłącznie drogą mailową lub telefoniczną.

Miejsce: Oddział Informacji Naukowej i Promocji BG WAT (pokój 103)

Kontakt: Oddział Informacji Naukowej i Promocji BG WAT

tel. 261 839 396, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez usługę Zapytaj bibliotekarza

Opis

Konsultacje adresowane są do doktorantów Wojskowej Akademii Technicznej. Konsultacje przeprowadzane są w każdą trzecią środę miesiąca w ciągu roku akademickiego. Na życzenie, termin konsultacji może być dostosowany do potrzeb użytkowników. Forma spotkania jest również dostosowywana do indywidualnych potrzeb doktorantów i może przybrać tradycyjną formę wykładu, dyskusji czy ćwiczeń, podczas których uczestnicy samodzielnie prowadzą wyszukiwania piśmiennictwa naukowego na interesujący ich temat.

Cel

Celem konsultacji jest dostarczenie doktorantom WAT praktycznych wskazówek na temat skutecznego i optymalnego korzystania z zasobów Biblioteki Głównej WAT.

Proponowana tematyka konsultacji

Proponowana tematyka konsultacji jest tylko i wyłącznie wskazaniem pewnych obszarów tematycznych, których zgłębienie pozwoli na wykorzystanie zdobytej wiedzy w dalszej pracy naukowej.

Tematyka:

  • Korzystanie z zasobów Biblioteki Głównej WAT.
  • Wykorzystanie elektronicznych źródeł informacji Biblioteki Głównej WAT (baz danych, serwisów e-książek i e-czasopism) w procesie gromadzenia literatury przedmiotu.
  • Zastosowanie narzędzi RefWorks, EndNote oraz Mendeley w gromadzeniu opisów bibliograficznych i wykorzystaniu ich w pracy naukowej.
  • Różnorodne źródła informacji naukowej.
  • Katalogi centralne.
  • Bibliograficzne i pełnotekstowe bazy danych.
  • Wykonywanie analizy cytowań w bazie Web of Science.
  • Wykonywanie analizy cytowań w bazie Scopus.
Ostatnio zmieniany piątek, 27 sierpnia 2021 10:35
facebook Instagram Instagram blog NUKAT bibliowawa
film 360 STOPNI
Logo KDBASP