logo WAT
logo BGWAT
 

Zasady korzystania z książkomatu w Bibliotece Głównej WAT

 1. Książkomat znajduje się z lewej strony budynku przy wejściu głównym do Biblioteki.
 2. Książkomat jest czynny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
 3. Książkomat umożliwia odbiór zamówionych książek.
 4. Z książkomatu mogą korzystać Użytkownicy, posiadający aktywne konto w Bibliotece Głównej WAT, czyli:
  • pracownicy WAT,
  • studenci i doktoranci WAT.
 5. Aby odebrać książkę z książkomatu należy złożyć zamówienie korzystając z systemu bibliotecznego, logując się na swoje konto biblioteczne. Zamówienie obejmuje zbiory z lokalizacją Wypożyczalnia-Magazyn. Zamówienia można składać całą dobę.
 6. Zamawiając książki przez system biblioteczny należy dokonać wyboru miejsca odbioru zamówionych zbiorów wskazując „Książkomat”.
 7. Do książkomatu można zamówić jednorazowo liczbę egzemplarzy określoną w Regulaminie Wypożyczalni Akademickiej (https://www.bg.wat.edu.pl/regulaminy/wypozyczalni-akademickiej).
 8. Do książkomatu nie wypożycza się książek przekraczających wymiary skrytki. Jeżeli wymiary zamówionego egzemplarza przekraczają rozmiar skrytki, zamówienie nie zostanie zrealizowane.
 9. Użytkownik ma obowiązek zgłoszenia się po zamówione książki lub zadeklarowania rezygnacji z ich odebrania w ciągu 7 dni od złożenia zamówienia.
 10. Do odbioru materiałów z książkomatu niezbędne jest posiadanie przy sobie aktywnej ELS, ELD lub przepustki pracownika WAT*.

  *Uwaga! W przypadku braku możliwości odbioru zamówionych książek należy zgłosić się osobiście do Wypożyczalni Akademickiej (pokój 117) w celu aktywacji ELS, ELD lub przepustki pracownika WAT.

 11. Książki zamówione do godz. 12.00 można odebrać tego samego dnia roboczego po godz. 14.00. Książki zamówione po godz. 12.00 będzie można odebrać kolejnego dnia roboczego po godz. 14.00.
 12. W przypadku braku wolnych skrytek czas realizacji może zostać wydłużony.
 13. Po dostarczeniu zamówionej książki do książkomatu, Użytkownik, na aktualny adres e-mail zdefiniowany w systemie bibliotecznym, otrzyma informację o realizacji swojego zamówienia. Termin odbioru z książkomatu to 7 dni.
 14. Użytkownicy Biblioteki Głównej WAT mają obowiązek monitorowania swojego konta bibliotecznego i terminowego odbioru zamówionych książek z książkomatu.
Ostatnio zmieniany piątek, 27 sierpnia 2021 10:36
facebook Instagram Instagram blog NUKAT bibliowawa
Logo języka migowego
Konferencja Naukowa ph. Cywilizacja wiedzy – wyzwanie dla bibliotek